Povrch – Teraflex

Umělý vícevrstvý sportovní povrch s povrchovou úpravou Protecsol, která usnadňuje údržbu a omezuje výskyt povrchových zranění při pádu sportovce. Podkladová pěna s oválnými a uzavřenými vzduchovými mikrobublinami zajišťuje komfort a stabilitu povrchu. Látkou Sanosol se zabezpečuje antibakteriální a antiplísňové ošetření v celé tloušťce povrchu Taraflex. Sportovní povrch je zpevněn netkanou mřížkou ze skleněného vlákna. Tloušťka materiálu je 5, 7 a 9 mm.

Nejdůležitějšími vlastnostmi sportovních povrchů Taraflex je bezpečnost a výkon. Tyto jsou měřeny pomocí ukazatelů vertikální deformace, absorpce nárazu, koeficientem tření a odrazem míče. Tyto vlastnosti jsou stanoveny normami EN 14904 a DIN 18032–2, např absorpce nárazu je více než 32 % a výkonnost (zhodnocení energie) min. 15 % nebo 0,31 m/s a povrchy Taraflex je splňují ve všech ukazatelích.

Sportovní povrchy Taraflex jsou schváleny mezinárodními či národními federacemi jednotlivých sportů jako oficiální povrchy pro florbal, volejbal, házenou, badminton, stolní tenis, futsal a tenis (ATP, Davis Cup atd…)..

Povrchy jsou navrženy jako multifunkční nebo také jako specializované varianty pro tenis, stolní tenis, badminton, futsal ale i in line plochy a posilovny.